Pulzáló mód, avagy hogyan vákuumozzunk kíméletesen?

Pulzáló mód, avagy hogyan vákuumozzunk kíméletesen?

A modern vákuumozó gépek egyre több ügyes funkciót sorakoztatnak fel, köztük olyanokat is, amit első pillantásra talán nem is értünk igazán. Pedig minden új fejlesztés a gyakorlati tapasztalatokon és a vásárlók visszajelzésein alapul. Ilyen az „pulzáló mód” (pulse mode) is.

Nézzük, miről van szó! Minél többet használjuk a vákuumozó gépeinket annál többféle felhasználási mód jut eszünkbe. Eleinte csak a húsokat vákuumoztuk le, aztán kiderült, hogy a zölségfélék is meghálálják ezt a gondoskodást. Sőt, a gyümölcsök is. Az is kiderült, hogy a vákuumcsomagolás nem csak a fagyasztóban többszörözi meg az élelmiszerek eltarthatóságát, de akár a kamrában tárolt szárazanyagok is jóval tovább maradnak felhasználhatók vákuumozva, mint a megszokott tárolási módszerekkel.

Vákuumfóliázó gép pulzalo funkcióval

Tehát a vásárlók egyre több területen alkalmazzák a vákuumozó gépeiket. Van aki a szezonális ruhaneműket vákuumozza, mert így kisebb helyet foglalnak a szekrényben. Van aki a műhelyében használja a vákuumcsomagolást: szögeket, csavarokat vákuumoz, mert a vákuumcsomagolással jobban tudja kihasználni a rendelkezésére álló tárolóhelyeket.

Vákuumgépek túlerőben

A sokféle felhasználás során kiderült, hogy egyes élelmiszerek rosszul tűrik a nagyteljesítményű vákuumszivattyúk működését. Az erősebb vákuumozók olyan erővel szívták rájuk az vákuumtasakot, hogy eldeformálódtak, összenyomódtak, akár össze is törtek.

Márpedig az élelmiszerek esetében a megjelenésük, kinézetük is a minőségérzetet befolyásoló tényező. Igaz, hogy van, ami ronda, de finom, de azért jobban kedveljük, ha a finom dolgok jól is néznek ki.

Lava vákuumgépek 5 év garanciával

Ez a probléma elsősorban a pékáruk, snackek, chipsek, sütemények esetében jelentkezett. A vákuumozókat általában automata üzemmódban használjuk. Ez az üzemmód azonban a kenyereket, péksüteményeket, szendvicseket, kekszeket, süteményféléket vagy összezsugorította valamilyen alaktalan formára vagy össze is törte. Így pedig már nem annyira voltak gusztusosak a csomagolás felbontása után.

A megoldás: az pulzáló vákuumozás

Tehát kellett egy olyan üzemmód, aminél a felhasználó szabályozni tudja a vákuumozás mértékét. Ez a pulzáló mód (pulse mode). Ebben az üzemmódban a vákuumozás nem automatikus folyamat. A vákuumozást a felhasználó manuálisan indítja el és a gép addig és csak addig szívja a levegőt a vákuumtasakból, amíg a felhasználó lenyomva tartja a pulzáló üzemmód gombját. Ha elengedi, leáll a vákuumozás. Ha újra megnyomja, folytatódik. Egészen addig tudjuk így, kézzel, több kisebb lépésben növelni a vákuumozás mértékét, amíg a fólia kellőképpen ráfeszül az élelmiszerre, de még nem nyomja össze. Ekkor - szintén manuálisan - el tudjuk indítani a tasak lehegesztését.

Igaz, hogy az automata üzemmód állítja elő a lehető legtökéletesebb vákuumot, és igaz, hogy a pulzáló mód esetében marad egy kevéske levegő a tasakban, de ez a vákuum már teljesen megfelelő mind a fagyasztáshoz, mind az olyan csomagolási feladatokhoz, ahol viszonylag rövid időre akarjuk biztonságosan lezárni az élelmiszert. Ilyen, amikor szendvicseket, süteményeket csomagolunk egy kiránduláshoz, vagy egy nagyobb tételben elkészített karácsonyi süteményt akarunk frissen tartani  szilveszterig.

A pulzáló mód a puhább gyümölcsök esetében is jól jön, mert így végül nem gyümölcspépet kapunk vissza, amikor majd egy napon felbontjuk a csomagolást; továbbá a csontos húsfélék vákuumozásánál is jó szolgálatot tesz, amik esetleg átszakíthatják a túl erősen ráfeszített vákuumtasakot. A több apró lépésben végzett vákuumozás során kézben tudjuk tartani a folyamatot, és látjuk mikor kell abbahagyni, hogy a tasak sértetlen maradjon.

Mindezek tükrében azt javasoljuk, hogy a vákuumozó gép megvásárlása előtt fontoljuk meg, hogy vajon szükségünk lesz-e a kíméletes pulzáló módra, és ha igen, akkor olyan készüléket válasszunk, amely rendelkezik ezzel az ügyes és hasznos üzemmóddal is.


sousvidehungary.hu

HASONLÓ BEJEGYZÉSEK