Csak steak imádóknak
STEAK CHAMP „Wagyu" Damaszk szakácskés 20 cm + ajándék bőrtok
Lava Marhahús Érlelő Tasakok
STEAK CHAMP steak maghőmérő 3 Color
MEATER Plus Okos Maghőmérő 275°C
MEATER Pro Okos Maghőmérő 550°C
MEATER Block vezeték nélküli okos maghőmérő szett (4db)
STEAK CHAMP Grill Plancha 4.2kg
STEAK CHAMP Burger & Steak PRESS
STEAK CHAMP Flip & Cut Spatula
STEAK CHAMP BULL Fork
Steak Champ BBQ Pro szakácskés 22 cm
STEAK CHAMP Összecsukható szakácskés
Steak Champ szakácskés 19 cm
STEAK CHAMP kés és villa szett mágneses dobozban (2 pár)
STEAK CHAMP Steakkés készlet (4 db)
STEAK CHAMP Premium steak kés szett (4db)
STEAK CHAMP steak kés és villa szett (2pár)
Schiffmacher Steak Kés Szett
Höfats STEAK TOOLS steak kés és villa készlet (4db)
STEAK CHAMP BBQ nassoló villa (10 db / doboz)
Man's Ruin by Schiffmacher - Zsebkés
STEAK CHAMP Tálaló és vágódeszka
STEAK CHAMP Tálaló és vágódeszka 4db
Steak Champ BBQ Warriors kés szett steak tálalóval
Steak Champ Öntöttvas steak serpenyő 26cm
Dry Ager Steak serpenyő Ø28cm
Ooni Öntöttvas Kétoldalas Plancha Serpenyő + Bükkfa Tálaló
STEAK CHAMP Elektromos és Gravitációs Borsőrlő
STEAK CHAMP Pumpás Olaj Spray
Tridens Bull Fork Húsvilla fűszertatóval
Tridens Bull Húsvilla & Goyon-Chazeau Ajándék szett
Felix Grill csipesz 60cm
Schiffmacher -- Cut Here -- Vágódeszka díszdobozban
Global YuzuYamato Knife & Board
Man's Ruin by Schiffmacher Ajándék szett Zippoval
Dry Ager Vákuumtasak 25 x 30 cm 160 µ (50 db)
Liiton Everest 2db-os Whiskey-s Pohár Szett
Liiton Mt. Blanc 2db-os whiskey-s pohár szett
Liiton Fuji 2db-os Whiskey-s Pohár Szett
Liiton Grand Canyon 2db-os whiskey-s pohár szett
Liiton Grand Canyon 4db-os Whiskey-s Pohár Szett
Liiton Peaks (Híres csúcsok) whiskey-s szett dekanterrel
Liiton Everest Whiskey-s Szett Dekanterrel
Liiton Luxury Peaks Whiskey-s Set (Híres Csúcsok Szett)
Liiton Luxury Everest Whiskey-s Szett
Gyakran ismételt kérdések
Elsősorban érlelt marhahúsból. A marhának több részéből is kiváló steaket tudunk készíteni. Ilyen a bélszín (vesepecsenye), a hátszín, a rostélyos, a lapocka stb. Mindegyiknek saját textúrája, íze és zsírtartalma van. A marhahús fajtája mellett a vágás módja is megkülönbözteti a steakfajtákat. Ilyen például a híres T-bone steak, ahol egy méretes hússzeletbe van vágva egy rész a bélszínből és egy rész a hátszínből és a kettőt köti össze a steak nevét adó „T” betű alakú csont.
Jó steaket csak érlelt marhahúsból lehet készíteni, de Magyarországon elég nehéz beszerezni kifejezetten steak készítés céljára érlelt marhahúst. Már pedig érlelés nélkül a hús nem lesz olyan puha és omlós, mint amilyennek a steaknek lennie kell. A marhahús érlelő tasakkal viszont otthoni körülmények között is meg tudjuk oldani ezt a problémát. A tasak lehetővé teszi a hús száraz érlelését, segít megőrizni annak nedvességtartalmát és aromáját, így finomabb és puhább steak készíthető.Nézzen körül webáruházunkban, ahol többféle méretben találhat marhahús érlelő tasakokat!
Ízlés ügyében nehéz véleményt mondani, de az egyik legnépszerűbb steakfajta a ribeye steak. A ribeye a magas hátszín része és a rostélyos középső húsrésze. Ez a marha leginkább márványozott része, ennek köszönhetően különösen telt, gazdag ízű steaket lehet készíteni belőle. Sokak szerint a lágy és zamatos ribeye steak még a bélszínnél is ízletesebb.
Az alapmódszer az, hogy ha steaket sütünk, vegyük ki a húst a hűtőből, töröljük szárazra egy papírtörlővel, hagyjuk szabadon és várjuk meg, míg szobahőmérsékletűre melegszik. Ez legalább fél órát vesz igénybe. Ezután fűszerezzük ízlés szerint sóval és frissen őrölt borssal, dörzsöljünk bele egy kis étolajat vagy vajat és pihentessük befűszerezve egy negyedórát. Ezután mehet a tűzforróra előmelegített serpenyőbe, ahol oldalanként 2-3 percig sütjük, 1 percenként megforgatva. Ha az alapmódszer már jól megy, érdemes megpróbálkoznunk a pácolt steakekkel. Számtalan pác és marinád áll a rendelkezésünkre, amivel feldobhatjuk a marhasteaket. Ebben az esetben viszont a sütést megelőző napon kell hozzáfognunk az előkészítéshez.
Beletesszük a húst a kiválasztott pácba és mehet a hűtőbe másnapig. A sütés előtt ebben az esetben is megvárjuk, míg szobahőmérsékletűre melegszik, aztán letöröljük a vastag pácot a húsról, hogy csak egy finom réteg pácolaj maradjon rajta és mehet az előmelegített serpenyőbe.
Ha nagyon kevés az időnk, de mégis pácolt steaket szeretnénk enni, hívjuk segítségül a vákuumcsomagolást. Öntsük a vákuumtasakba a marinádot, helyezzük bele a húst és vákuumozzuk le. A vákuumcsomagolás a 24 órás normál pácolást 1 órára rövidíti le.
Az alap a só és a frissen őrölt bors. Ezt sütés előtt kell beledörzsölni a húsba. Emellett jól működik még a sütéskor a serpenyőben a friss rozmaring, kakukkfű, majoránna és fokhagyma is. Van aki egzotikus fűszereket, pl. szerecsendiót vagy szegfűszeget is rak be.
Steaket süthetünk serpenyőben, faszenes grillben, sőt, sütőben is. Kiváló steaket lehet készteni sous vide módszerrel is. Minden attól függ, hogy milyen ízt és textúrát szeretnénk elérni. A legprofibb, éttermi szakácsok például egy gyors 1 perces kérgezés után sütőben sütik a steaket a kívánt maghőmérsékletre, majd egy rövid pihentetés után, közvetlenül a tálalás előtt a serpenyőben fejezik be a tökéletes steaket.
A maghőmérséklet a hús belsejében mért hőmérsékletet jelenti. Ez azért kulcsfontosságú a steakek sütésénél, mert a különböző sütési fokozatokhoz (véres, közepes, átsült) különböző maghőmérsékletek tartoznak. Vagyis ha tudjuk, hogy milyen sütési fokozatú steaket akarunk sütni, a maghőmérsékletet ellenőrzésével pontosan a kívánt eredményt tudjuk elérni. A véres steak maghőmérséklete 50-52 °C, a közepesé 60-63 °C, az átsülté pedig minimum 70 °C.
A sütési idő elsősorban a steak vastagságától és megcélzott sütési foktól függ. Alapvetően a steaket tűzforró serpenyőben pici zsiradékon szokták sütni oldalanként 2-6 percig, 1 percenként megforgatva. Fontos: a forgatást nem villával, hanem húscsipesszel kell végezni, mert ha újra meg újra átszurkáljuk a steaket, elszivárog belőle a nedvesség és kiszárad.
A steaket legtöbben sült burgonyával, steak burgonyával vagy burgonyapürével fogyasztják, de érdemes kipróbálni grillezett zöldségekkel, sült gombával, sült kukoricával, akár sült kelbimbóval is. És van, aki zöldséges rizottóval, polentával vagy párolt zöldségekkel fogyasztja. A jó steak szinte minden körettel nagyszerű.
A kialakult gyakorlat szerint a vörös húsokhoz vörösbor dukál. De mi van, akkor, ha valaki nem bírja a vörösbort? Az is megnyugodhat, mert vannak alternatívák, amik remekül passzolnak a steakhez. Ihatunk hozzá sört. Elsősorban a barna, porter sörök illeszkednek jól a steak ízeihez. De ihatunk a steakhez skót whiskyt, martinit, sőt, a gyümölcsös ízű fehérborok (rizling, sauvignon blanc stb.) is kiválóan megállják a helyüket egy steak mellett.
A Steak Champ maghőmérő a hús belső hőmérsékletét méri. Sütés előtt bele kell szúrni a hússzeletbe a Steak Champ maghőmérőt, ami aztán a beépített LED-lámpájával jelzi, hogy a steak milyen készültségi fokot ért el. A különböző készültségi fokokat különböző színű villanásokkal jelzi: zölden villog a véres (rare), sárgán a közepes (medium) és pirosan az átsült (welldone) készültségi fok elérésekor. A Steak Champ használatával mindig pontosan olyan steaket tudunk sütni, amilyet szeretnénk.
A Meater 2 Plus vezeték nélküli okos maghőmérő lehetővé teszi, hogy mobiltelefonon vagy tableten ellenőrizzük, hol tart a hús sütése. A maghőmérőhöz letölthető alkalmazás értesítéseket küld amikor a hús eléri a kívánt hőmérsékletet és készültségi fokot, így nem tudjuk se nyersen hagyni, se túl sütni a húsokat. A Meater 2 Plus gondoskodik róla, hogy a húsok sütése, grillezése, mindig tökéletes legyen.
A vezeték nélküli okos maghőmérőt minden használat után alaposan meg kell tisztítani, és a használati útmutatóban leírtak szerint kell tárolni. Az érzékelőt ne merítsük vízbe és soha ne tegyük ki közvetlen magas hőmérsékletnek.
A steaket tűzforró serpenyőben sütjük ezért a húst sütés közben többször is, körülbelül 1 percenként meg kell fordítanunk, hogy ne kapjon oda a felülete. Azonban a forgatást nem villával, hanem csipesszel kell végezni, mert ha újra és újra átszurkáljuk a steak kérgezett felületét, elszivárog belőle a nedvesség és a sütés végére kiszárad. A grillcsipesz segítségével könnyen és biztonságosan tudjuk forgatni a húsokat, a hosszú nyélnek köszönhetően sem a hő, sem a felfröccsenő zsiradék nem tud kárt tenni a kezünkben.